RSS
czwartek, 16 lutego 2017
Druga część
  1. Wydarzenia, które znacznie zmieniły bieg dziejów

 

Nazajutrz, 4 czerwca,  na Stadionie Narodowym i Komunistycznym przy Pałacu Kultury Kumunistycznej zebrały się wielkie tłumy Polaków i komunistów. Wszyscy chcieli zobaczyć pojedynek Zdzisława z Iwanem. Sam I Sekretarz siedział na podwyższeniu, otoczony wianuszkiem dworzan, służalców, generałów
i sprzedajnych artystów plastycznych, muzycznych i scenicznych.

 

To wykorzystał młody elektryk Lech Wałęsa. Wcześniej naprawiał instalację elektryczną w Cytadeli Komunizmu, która górowała nad Warszawą i Polską, więc ją dobrze znał. Przebrał za komunistów zaufaną grupę Polaków i krasnoludów,
z którą od dawna konspirował  i niespodziewanie, bez walki, zajął Cytadelę.

 

Tymczasem naprzeciw siebie na arenie stali wymizerowany Zdzisław i straszliwy Iwan. Gdy mieli rzucić się do walki, nagle Zdzisław wystąpił i wyciągnął rękę do Iwana. Ten zgłupiał. W ciszy jak makiem zasiał po chwili podał rękę Zdzisławowi. Po chwili uśmiechnął się i poklepał go przyjacielsko  po ramieniu.

Polacy zaczęli wiwatować, kumuniści jęknęli. Zrozumieli, że ich panowanie jest zagrożone. Chcieli wycofać się do Cytadeli Komunizmu, by zniszczyć miasto i kraj ogniem dział neutronowych, lecz ku swemu przerażeniu zobaczyli, że Cytadela jest w rękach Polaków i krasnoludów.

Zaczęła się paniczna ucieczka na wschód. Tysiące komunistów ruszyło na łeb na szyję w stronę granicy z Sowietami. Sam Florian Kraśko, opuszczony przez dworzan, służalców,  generałów i sprzedajnych artystów,  rzucił się  do Bugu i przepłynął go wpław. W ten sposób uciekł, jak wielu innych komunistów. Nie było to łatwe, bo choć woda jest tam dosyć czysta i mokra, to prąd na Bugu jest miejscami bardzo silny. Pełno tam też zarośli, więc trzeba uważać na kleszcze, które mogą przenosić np. boreliozę. Oczywiście niektórzy komuniści uciekali bardziej na północ, gdzie granica biegnie lądem, więc nie musieli przepływać przez rzekę.

Gdy Sowieci zobaczyli, że kumuniści uciekli z Polski, wpadli w rozpacz. Ich wojska były uwięzione w Afganistanie, na który napadli kilka lat wcześniej. Nie mogły się wycofać, bo Afgańczycy zaminowali drogi i poustawiali przeszkody z granitów, gnejsów migmatycznych (w prowincji Kandahar także czasami z gnejsów blaszkowych)   i piaskowców kwarcowych.

Piaskowce kwarcowe są często spotykane w płytkomorskich warunkach (epikontynentalnych) o średniej i wysokiej energii a także środowisku wydmowym. Materiał osadowy, który je tworzy ma tak wysoką dojrzałość teksturalną w wyniku przejścia przez kilka cykli sedymentacyjno-diastroficznych, tzn. został wielokrotnie wyerodowany ze starszych zlityfikowanych osadów (recycling). Natomiast piaskowiec kwarcytowy (ang. quartzitic sandstone) to rodzaj piaskowca złożonego w niemal 100% z ziarn kwarcowych spojonych cementem kwarcowym, poddany umiarkowanej metamorfozie. Stanowi ogniwo przejściowe pomiędzy piaskowcem a kwarcytem. (http://slownik-geologiczny.wikidot.com/piaskowiec).

 I Sekretarz Sowietów zmarł na udar, gdy śledził przed telewizorem wieści z Polski.  Sowiety szybko się rozpadły.

W Polsce zapanowała wolność i demokracja, a bohaterski Lech Wałęsa został prezydentem. Iwan Popow został ministrem obrony.

Komuniści, którzy nie chcieli lub nie zdążyli uciec, mogli pozostać w Polsce, pod warunkiem, że wyznali swoje przewiny i oddali bezprawnie zagrabione bogactwa.

A Zdzisław i Sabina? Wzięli się za ręce i wrócili do Ostrołęki. Zdzisław pracował teraz w fabryce szczepionek, a Sabina założyła fundację pomagającą krasnoludom, które w większości nadal wolały mieszkać w lasach, szczególnie państwowych i iglastych. Wraz z końcem dyktatury zniknęło wiele problemów, ale nie zniknęła bieda, a pojawiły się nowe problemy: bezrobocie, rozwarstwienie społeczne i wiele innych.

Taka jest prawdziwa historia.

Morał: szanujmy lasy, szanujmy krasnoludy, odróżniajmy gnejs migmatyczny od blaszkowego  i wierzmy w ludzi. Każdy może przejść na stronę dobra.

Opowiadanie

Prawdziwa historia Polski

 

  1. Upadek moralny i  ciężkie czasy

Gdy szlachta żyła w harmonii z chłopami i krasnoludami, Polska kwitła. Lecz z biegiem lat możni izolowali się od reszty społeczeństwa. Zamykali się w swoich dworach i urządzali hulanki do późna, grając w karty, głuchy telefon, pijąc i zabawiając się z kobietami, dziewkami i niewiastami. Nazajutrz bolały ich głowy i ciężko było im się skupić.

Ich stosunek do chłopów i krasnoludów stale się pogarszał. Krasnoludy nie mogły znieść złego traktowania, głupich uśmieszków, obleśnych żartów i tym podobnych zniewag. W końcu, gdy szlachta przestała im mówić „dzień dobry” w słoneczne popołudnie na rynku,  wycofały się do lasów i puszcz. To pociągnęło za sobą osłabienie kraju. Zabrakło mężnych wojowników krasnoludzkich, gotowych do obrony ojczyzny przez wrażymi zakusami.

 

Sytuację wykorzystali Niemcy i Rosjanie, stopniowo podporządkowali sobie Polskę, by w końcu zająć ją całą. Polacy cierpieli, wywoływali powstania, lecz były one krwawo tłumione. Po krótkim okresie niepodległości nastąpiła krwawa opukacja niemiecka (Niemcy chcieli „opukać” Polaków), a następnie ponure rządy kumunistyczne (komunistyczne) przyniesione ze Wschodu. Nazwa wywodzi się od legendarnego Kumuna (Komuna), awarskiego pasterza, który głosił równość i wolność dla wszystkich, nawet dla biednych i robotników wielkoprzemysłowych. 

 

Komuniści wprowadzili bezlitosny reżim. Żenili się z Polkami, które przez to bardzo cierpiały. Komuniści obmacywali swoje polskie zony nawet w święta i dni ustawowo wolne od pracy, męczyli je nawet w łóżkach, gdy żony chciały już spać. Polacy byli poddani brutalnej indoktrynacji i wyzyskowi, musieli budować tamy, fabryki i pałace dla kumunistycznych magnatów.  

 

Lecz oto nadszedł rok 1989, który miał przynieść zmiany. Zaczęło się niepozornie. W maju Zdzisław Zaremba, robotnik, zaprotestował przeciw szkodliwym warunkom pracy w fabryce bomb w Ostrołęce. Przyszła do niego policja polityczna i wtrąciła go do lochów ponurego więzienia w Legionowie. Historia jakich wiele, lecz Zdzisław miał nietuzinkową żonę Sabinę. Nie odpuściła. Pojechała do Warszawy i zażądała audiencji u I Sekretarza Partii Kumunistycznej, Floriana Kraśki. Nie chcieli jej wpuścić do gigantycznego pałacu, lecz tak długo stukała w bramę, aż w końcu ją wpuścili

 

W okazałej Sali Tronowej na tronie  siedział I Sekretarz. Otoczony dworzanami, służalcami,  generałami i sprzedajnymi artystami, czuł siłę i moc, choć był tylko namiestnikiem Sowietów.

Sabina podeszła śmiało i zażądała uwolnienia Zdzisława.

- Ha ha   - zarechotał szyderczo Florian – zali myślisz, niewiasto, że uwolnię buntownika z lochów?

- Tak - odpowiedziała rezolutnie dzielna białogłowa

- Nie uwolnię. Wracaj do domu. Komunizm jest wieczny. Nasze zbrojne hufce stacjonują od Kamczatki po Hamburg. Niedługo będziemy rządzić całym światem - powiedział butnie

- Eee tam – odpowiedziała rezolutnie Sabina

Wszyscy zdziwili się, skąd ta prosta kobieta ma taką mądrość, by dawać takie przemyślane odpowiedzi

Florian poczuł się niepewnie. Łyknął wina z pucharu, który usłużnie podał mu sprzedajny artysta muzyczny.

- No dobrze – powiedział w przenikliwej ciszy – Uwolnię go, jeśli pokona Bestię
z Syberii, Wzór Kumunisty, Nieubłaganą Potęgę Przyszłości,  czyli Iwana Popowa.

Wszyscy jęknęli. Dwumetrowy Iwan był niezwyciężonym wojownikiem.

Tylko Sabina wzruszyła ramionami, co niepomiernie zdziwiło dworzan, służalców, generałów i sprzedajnych artystów. I pytali się jedni drugich: „Zali ta niewiasta wie coś, czego my nie wiemy?”. Rozglądali się niepewnie, a fantastyczne plotki i domysły zaczęły krążyć na salonach władzy.

piątek, 04 grudnia 2015
Od listopada

Do niedawna  mieliśmy w Polsce państwo prawa. Najwyższym prawem była konstytucja. Od listopada mamy państwo bezprawia, gdzie najwyższym prawem jest wola wodza. Przykre

piątek, 27 listopada 2015
i jeszcze...

Psuć TK zaczęła PO, która chciała wybrać 5 sędziów jeszcze za kadencji poprzedniego Sejmu, żeby następny Sejm nie mógł wybrać 2 z tej piątki. Dała wspaniały pretekst PiS, który z tego oczywiście skorzystał. 

 

Trudno zrozumieć, że mogła  PO postąpić tak  nieetycznie i głupio. Jak ta władza jednak zaślepia. Nie jest to jednak usprawiedliwieniem dla dalszego niszczenia TK.

 

A poseł Piotrowicz, prezentujący uchwały PiSu, to jest taki symbol. Prokurator z PRL, następnie prokurator, który chciał umorzyć sprawę pedofila z Tylawy- tak właśnie wygląda praktyka PiS. Wielkie słowa, brudne czyny  

Takie tam..

PiS bierze wszystko. Zniszczy albo przejmie TK, i w ten sposób wszystko będzie mógł przegłosować. Mam nadzieję, ze demokracji jednak nie zniszczy..

 

Ale to wynika z mentalności wyborców PiS. Politycy PiS i ich sukces to objaw problemu, a nie jego przyczyna. Przyczyną jest to, ze spora część Polaków ich wybiera i popiera, nie przejmując się za bardzo praworządnością, przyzwoitością. 

 

Turcja zestrzeliła rosyjski samolot. Rosjanie nie dość, ze pomagają ludobójcy, Asadowi, to jeszcze naruszali przestrzeń powietrzną Turcji. Turcy jacy są, tacy są, ale jak widać, Rosji się nie boją. I bardzo dobrze. 

Putin, Asad to podobna mentalność jak IS. Też nienawidzą demokracji i praw człowieka, i też nie wahają się masowo zabijać swoich wrogów. Współpraca z nimi jest niebezpieczna, choć możliwa. Zachód przecież nawet ze Stalinem się sprzymierzył przeciw Hitlerowi. Tylko pamiętajmy, ze cena była wysoka: Europa Środkowa dostała się pod wpływy sowieckie. 

środa, 05 sierpnia 2015
Osobowość asteniczna

Osobowość asteniczna jest pojęciem zbliżonym do pojęcia osobowości unikającej. Cechuje się jednak bardziej o jednostki skłonne do wątpliwości i wahań, którym trudno przychodzi podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Niewielka jest dynamika życiowa (aktywność ukierunkowana na zewnątrz). Łączy się to z niepewnością i nieśmiałością w kontaktach społecznych, przy jednoczesnym pragnieniu bliskości. Osoby takie skłonne są do introspekcji, mają bogate zainteresowania intelektualne i estetyczne, są wrażliwe i empatyczne; samoocena jest na ogół zaniżona, chociaż odnoszą duże sukcesy w dziedzinach nie wymagających przedsiębiorczości i walki konkurencyjnej.

Przy diagnozowaniu osobowości astenicznej należy zwrócić szczególną uwagę na wykluczenie łagodniejszych form całościowych zaburzeń rozwoju, np. spektrum autyzmu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość_asteniczna

 

Chyba ja mam pewne cechy takiej osobowości :) 

wtorek, 16 czerwca 2015
Al-Kamiszli !

https://now.mmedia.me/lb/en/NewsReports/565441-kurds-take-on-syria-regime-in-qamishli

 

– Fighting has erupted between Kurdish security forces and regime troops in Qamishli, where the Syrian government maintains one of its last armed bastions in the de-facto autonomous Kurdish Cezire canton.  

 

“Clashes have raged since prior to [Monday night] up until now… between Kurdish internal security (Asayesh) on one side and regime troops and militias allied with them on the other side in Qamishli,” the Syrian Observatory for Human Rights reported Tuesday morning.

 

Jeśli brakowalo Wam wieści z Qamishli (al-Kamiszli) , to je podaję. Powstaje niepodległy Kurdystan? 

 

 

Poza tym broń chemiczna, nic nowego. Ludobójstwo sobie trwa...

http://www.theguardian.com/world/2015/jun/16/syria-assad-regime-is-weaponising-chlorine-us-congress-to-hear

czwartek, 11 czerwca 2015
Czworonogi

http://jaroslawflis.blog.tygodnikpowszechny.pl/2015/05/21/czy-chce-panipan-miec-czworonoga/

 

Dobry wpis, pokazujący różne ordynacje wyborcze w świecie. Jest dużo więcej wariantów niż tylko JOW-y jak w Wlk. Brytanii i nasz system proporcjonalny.

 

AUSTRALIJSKI DZIOBAK

Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra. Oficjalnie „głosowanie alternatywne”, po ludzku „dogrywka instant”. Dwie tury w jednej. Próba połączenia brytyjskiej prostoty z kwadraturą okręgu, czyli przyznaniem rozstrzygającego głosu zwolennikom mniejszych ugrupowań. Konkretnie – trzeba tylko zrangować kandydatów a algorytm już wyznaczy zwycięzcę. Też ładnie brzmi, lecz w paru sytuacjach przeczy zdrowemu rozsądkowi, jak dziób u ssaka. Dla wnikliwych mogę kiedyś opisać, dlaczego w brytyjskim referendum, dającym do wyboru FPTP i właśnie AV, wybrałbym do pierwsze.

 

A z innej beczki: Czy PO przetrwa czy zniknie, jak AWS czy UW? Na razie trudno powiedzieć

 

PS Ludobójstwo w Syrii trwa

piątek, 15 maja 2015
Po I turze

To sie porobiło. Nie przewidziałem wyników 

Ludzie którzy odrzucają PO i PiS rosną w siłę. I dobrze.

Duda jest faworytem, ale jeśli BK zmobilizuje swoich zwolenników, to ma jeszcze szansę wygrać. Zobaczymy. Myślę, że zwycięzca dostanie najwyzej 52%. 

 

JOW -om jestem przeciwny, lepszy byłoby głosowanie alternatywne jak w Irlandii, albo system mieszany jak w Niemczech. Ale to wymaga dyskusji, a nie rzucania pomysłu referendum z dnia na dzień. 

 

PS A ludobójstwo w Syrii trwa, choć podobno Baszar słabnie...

Tagi: wybory
11:22, lundd
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 maja 2015
Prognoza

 

Dzisiejsza prognoza wyników I tury:

 

Bronisław Komorowski 40

Andrzej Duda 30

Pawel Kukiz 10

 Janusz Korwin Mikke 6

Magdalena Ogórek 5

Adam Jarubas 3

 Janusz Palikot  2

Marian Kowalski 1

Paweł Tanajno  1

Grzegorz Braun poniżej 1

Jacek Wilk poniżej 1

 

Tagi: wybory
12:22, lundd
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 33
Tagi